آشنایی با تکنولوژی های دوربین مداربسته

HD-CVI , HD-TVI , AHD , HD-SDI , IP , Analog

تلاش کمپانی های سازنده سیستم های مداربسته آنالوگ برای ارتقا کیفی سیستم های آنالوگ در رقابت با سیستم های مدار بسته تحت شبکه ( IP ) منجر به خلق سیستم ۹۶۰H شد . کیفیت تصاویر تکنولوژی ۹۶۰H همچنان با کیفیت HD دوربین های IP قابل مقایسه نبود.

کمپانی های تولید کننده دوربین های مداربسته همچنان در پی ارائه راهکاری برای خلق وضوح بالا بر بستر سیستم های آنالوگ و رقابت با دوربین های IP بودند، که تکنولوژی HD-SDI اولین تلاش آنها بود .

تکنولوژیHD-SDI در سال ۲۰۱۱ وارد بازار شد و توانست کیفیت HD تا رزولوشن ۲ مگاپیکسل را بر روی کابل کواکسیال ارائه دهد . با این کهHD-SDI توانسته بود بزرگترین مشکل دوربین های آنالوگ یعنی وضوح تصویر پایین را حل کند ولی به علت مشکلاتی از جمله قیمت بالا تجهیزات و محدودیت در کابل کشی دوربین ها تا ۱۰۰ متر ، مورد استقبال قرار نگرفت .

نهایتا این امر در سال ۲۰۱۲ با تلاش شرکت های مختلف در ارائه تصاویر با وضوح ۱۰۸۰P و ۷۲۰P بر رویه بستر کابل کواکسیال امکان پذیر شد . با ارائه تکنولوژی های‏HD-CVI از سوی شرکت داهوا ، ‏ HD-TVIاز شرکت TechPointو در آخر AHD‏ از شرکت Nextchip دنیای آنالوگ دچار دگرگونی و تحول قابل توجهی شد.